* * *   indywidualni.org - moja autorska audycja. Zapraszam do słuchania!Death Note – rekomendacja + napisy

Blogged by koras as Filmy,Manga/Anime,Sztuka — koras śr. 27 sie 2008 21:18 — English ver.

Moje przekonanie do anime umocniło się jeszcze bardziej po pierwszych odcinkach cudownej i niezwykłej serii zatytułowanej „Death Note„. Aktualnie jestem na świeżo po 37 odcinkach ( ~22 minuty każdy ), na tyle świeżo, iż nie zdążyłem jeszcze podnieść opuszczonej do podłogi szczęki. Nigdy żadna odcinkowa baja nie wciągnęła mnie do tego stopnia, żebym popadł w morderczy dwudniowy maraton spędzony przed ekranem. Jak mogę polecić wspaniałe anime? A tak, cytując zasadę rządzącą Notesem Śmierci, przedmiotem kluczowym dla całej serii. Jeszcze jedno – to coś dla fanów filmów psychologicznych z wieloma wątkami, a co do filmów to na podstawie mangi wydano ich aż 3, niestety podobno nie są tak wierne jak polecane tu anime.

How to Use:

# Człowiek, którego imię zostanie tutaj wpisane, umrze.
# Zeszyt ten nie zadziała jeśli pisząc imię, nie mamy w myślach twarzy tej osoby. Dzięki temu osoby, które mają takie samo imię nie umrą razem.
# Jeśli przyczyna śmierci zostanie wpisana wciągu 40 sekund, po wpisaniu imienia, tak się stanie.
# Jeśli przyczyna śmierci nie została podana, to dana osoba po prostu umrze na atak serca.
# Po wpisaniu przyczyny, szczegóły śmierci powinny być wpisane wciągu następnych 6 minut 40 sekund.

Po przeczytaniu wpisu, jak najszybciej poszukaj wszystkich odcinków – napisy do możliwych, dostępnych wersji zamieszczam tutaj, ostatnie 4 odcinki mogą sprawić napisom problem :)

3 komentarze

 1. Komentarz by Doreen — 27/08/2008 at 22:57

  DN naprawdę jest świetny. Intrygujący temat, postacie. W czasie oglądania spodobała mi sie muzyka. Jak dla mnie – wielki plusik, no i oprawa wizualna. :)
  Dzisiaj przypadkiem znalazłam się obok księgarni MATRAS i kupiłam 3 tomiki DN. Po obejrzeniu tegoż właśnie anime tydzień temu po prostu zapragnęłam przyczytać mangę. Teraz muszę niestety znaleźć 1 i 2 tom, bo już ich w księgarni nie było ;(

  PS regularnie odwiedzam Twój blog. Jest super.

 2. Komentarz by malotka — 23/09/2008 at 12:06

  Ach, och.
  Odkąd zginął L nie było co oglądać. Zieef.
  FMA polecam też, o ile jeszcze do tego nie dotarłeś.

 3. Komentarz by swy — 08/01/2009 at 22:08

  Fantastyczne anime, przy ostatnich sekundach ostatniego odcinka podczas odliczania myslalem ze mi serducho klate rozwali, a potem sie rozczarowalem, szczerze- mialem nadzieje ze geniusz pozostanie geniuszem i uda jemu sie oczyscic swiat z brudu i syfu, ktory obok nas egzystuje i zatrowa nasze spoleczenstwo. Film i fabula- mistrzostwo, zakonczenie- rozczarowanie. Mimo to polecam :)

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© Copyright Koras 2006 - 2009. All rights reserved. Proudly powered by wordpress 6.2.4 - Theme Back in Black 2 by neuro