* * *   indywidualni.org - moja autorska audycja. Zapraszam do słuchania!Marzenia o OpenID niespełnione…

Blogged by koras as Informacje,Przeżycia,Sprawy techniczne — koras pon. 2 lip 2007 23:30 — English ver.

Zaczynając od początku słowa wstępu z mojego ulubionego źródła.

OpenID – architektura rozproszonego uwierzytelnienia i dystrybucji tożsamości użytkowników w usługach webowych.

OpenID rozwiązuje problem dystrybucji składników tożsamości użytkownika (imię, nazwisko, email, adres itd) pomiędzy wieloma serwisami webowymi (sklepy internetowe, grupy dyskusyjne itd – w specyfikacji OpenID nazywanymi Consumer). Zamiast zakładać niezależne konta w każdym z serwisów, użytkownik zakłada jedno konto na serwerze OpenID, zapisując tam swoje dane osobowe i uzyskując identyfikator OpenID.

Co tu dużo mówić, rzecz niewiarygodnie wygodna. Jednym identyfikatorem logujemy się do wszystkich serwisów wspierających OpenID. Postanowiłem zainstalować pewną wtyczkę do mojego WordPress’a, aby i wam umożliwić używanie tej piekielnie przydatnej funkcji. Zainspirował mnie do tego Fanatyk, który właśnie u siebie na blogu użył tej wtyczki.

No dobra postanowione. Każda nowa rzecz, która ma znaleźć się u mnie na blogu musi przejść test na localhoście. Po kilku godzinach głowienia się nad znalezieniem poprawnej wtyczki i jej zainstalowaniu test został zaliczony. Działa krzyczałem w myślach z zadowolenia, zaraz sobie ją zainstaluję. Po przeniesieniu wtyczki na moje konto na serwerku OVH plany o OpenID legły w gruzach.

Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in /home/k/o/r/koras666/www/wp/wp-content/plugins/wpopenid/Auth/OpenID/BigMath.php on line 250

Po kilku chwilach dowiedziałem się z polskiego supportu wordpress:

Koras: masz za słaby serwer

Otóż brak mi MOCY! Wszystkie biblioteki php, które potrzebuje wtyczka są, brak mi jedynie mocy procesora i skrypt dlatego przekracza czas maksymalnego wykonania. Cóż, teraz będę musiał obejść się bez jakże miłego dla każdego odwiedzającego OpenID.

p.s.
Jeśli macie pod ręką jakąś wtyczkę do OpenID na WordPress’a, która potrzebuje mniej mocy procesora i da rade na darmowym hostingu ovh.org to podeślijcie linka. Będę wdzięczny;)

Jeden komentarz

  1. Komentarz by fanatyk — 02/07/2007 at 23:33

    Zaimplementowałem i teraz mam rozrywkę co dzień – muszę ratować komentarze dawane przez openid przed SpamKarmą2 i ręcznie klepać IP na WhiteListę;]

    Coś się filtry antyspamowe z OpenID nie lubią ;/

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© Copyright Koras 2006 - 2009. All rights reserved. Proudly powered by wordpress 6.2.4 - Theme Back in Black 2 by neuro