* * *   indywidualni.org - moja autorska audycja. Zapraszam do słuchania!Nightwish, nowa wokalistka i singiel Eva

Blogged by koras as Ciekawostki,Informacje,Recenzje,Sztuka — koras pt. 25 maj 2007 14:38 — English ver.

Stało się. Tożsamość nowej wokalistki wspaniałego zespołu metalowego Nightwish została ujawniona. Spodziewałem się, że będę musiał poczekać jeszcze 5 dni, dobry los sprawił, że zdobyłem zdjęcia tej uroczej kobiety kilka dni wcześniej, z oficjalnej strony Nightwish‚a. Chłopaki z kapeli zdecydowali się kilka dni wcześniej opublikować informacje o swojej wokalistce i było to genialne posunięcie. Teraz serwer oficjalnej strony Nightwish’a nie wytrzymuje. Ludzie walą się tam drzwiami i oknami, ruszył specjalnie mirror serwera, żeby nie było przestojów, ale i tak wszystko chodzi dość wolno. Każdy chce poznać jej tożsamość, ściągnąć sampla nowej piosenki Nightwisha.

Anette Olzon, bo o niej mowa jest Szwedką, od dziecka związana jest z muzyką. Posiada miękki, ładny głos, jest bardzo miła i uczuciowa, o czym przekonałem się czytając fragment jej pamiętnika. Teraz troszkę pocieszycie swoje oczy. Oto kilka zdjęć: Anette #1, Anette #2, Nightwish #1, Nightwish #2.

Dziś również wydany został singiel Nightwish’a zatytułowany ‚Eva‚, dostępny jedynie w Internecie, jego cena to 1,75E. Wszystkie dochody z niego zostaną przekazane na cele charytatywne.
Ja już go mam na swoim komputerze. Muszę powiedzieć, że piosenka Eva jest wolna i ładna, wokal Anette najbardziej to kojarzy mi się z balladami wykonywanymi przez Amy Lee z Within Temptation Evanescence, jest czysty, nieskazitelny. Muzyka jest bardzo dopracowana. Pomiędzy zwrotkami znalazła się piękna, ujmująca serce solówka Emppu Vuorinen’a, gitarzysty Nightwish’a. Jak zwykle pokazał, że w solówce najważniejszy jest przekaz uczuć, nie musi być ona jakaś ‚wypasiona’.

Jeśli bardzo chcecie zdobyć singiel ‚Eva’ to można go ściągnąć. Kiedy zaczynałem pisać tą notkę miałem nie dawać linka do piosenki, pomyślałem, że sami poszukacie, a najlepiej jakbyście kupili sobie. Teraz jednak chyba zmieniłem zdanie. Może dlatego, że tej mp3 słucham już godzinę całą? Tak więc plik, dzięki uprzejmości niejakiego GreGa można ściągnąć z rapidshare.de. Wiedzcie tylko, że ja nie mam z nim nic wspólnego, nie zamieszczałem go tam, a ściąganie plików na własny użytek, w celach kolekcjonerskich przestępstwem nie jest. Teraz pozostaje nam tylko czekać na całą płytę Nightwish’a, 26 września 2007 pojawi się ona w sklepach.

Ach jak ja kocham Nightwish’a… Szkoda, że teraz, bez Tarji Turunen nie jest już taki sam jak kiedyś… Cieszę się jednak z Anette, gdyż ona także posiada świetny głos. Oby nowa płyta była udana, jak każda poprzednia.
Pozdrawiam wszystkich fanów zespołu;)

12 komentarzy »

 1. Comment by Issa — 25/05/2007 at 15:52

  Ładna ta piosenka. Nadal utrzymana w ich klimacie… I ładny głos ma nowa wokalistka i niezła z niej laska.
  Czekamy na płytkę;)
  Buziaki:*

 2. Comment by koras — 26/05/2007 at 15:05

  Może i laska i głos ma ładny, ale jak tak się wsłuchać to Tarja o wiele lepiej śpiewała. Tak czy inaczej Anette jest całkiem niezła. Mmmmm, właśnie dorwałem próbki nowych utworów Nightwish’a. Świetne są! http://nightwish.com/en/files/audio

  Mmmmm dowiedziałem się coś więcej o niej. Anette była wcześniej wokalistką Alyson Avenue. Wspaniała kapela!

 3. Comment by Cloud Dante Utada — 27/05/2007 at 09:23

  Anette jest prawie tak samo dobra jak Tarjia. Nowego singla słucham naokrągło i musze powiedzieć że jest przesuper

 4. Comment by beata — 27/05/2007 at 13:01

  Hmm.. a Amy Lee to z Evanescence chyba jest.
  Rzeczywiście ładna pani;)
  Ale ja Nightwish’a słucham tylko jak mnie coś najdzie. Raczej rzadko. Ale zespół ten należy szanować, to pewne:)
  Pozdrawiam

 5. Comment by koras — 27/05/2007 at 14:12

  Kurcze, rzeczywiście Amy Lee. Pomyliłem się, ale już poprawione;)

 6. Comment by Bolo — 27/05/2007 at 14:57

  dlaczego zawsze musze miec inne zdanie?jak dla mnie ta Anette jednak lepiej spiewa,wokal wyraża jakby hmm więcej emocji bo jak wiadomo Tarjia sie sprzedała i poszła w komeche chociazby reklamując piwo:P

 7. Comment by koras — 27/05/2007 at 20:18

  Hmmm, ładnie śpiewa, tak, ale brak jej tej mocy głosu, z której Nightwish słynie. Załatwiłem 2 płyty Alyson Avenue i muszę powiedzieć, że to jest bardziej genialne niż mi się na początku wydawało. Oby w Nightwish’u też miała taki miły głos jak tam;)

 8. Comment by Slavo — 31/05/2007 at 03:15

  Na pewno nie można powiedzieć, że jest brzydka, ale jakoś szczególnie mi się nie podoba, tak samo jak Nightwish :)

 9. Comment by Bolo — 02/06/2007 at 11:17

  wiecie co do urody tej wokalistki to bylo dobrze do 1 zdjecia,2 i ten usmiech rekina-sory:D

 10. Comment by Mony666 — 02/06/2007 at 15:19

  Boże ona jest śliczna xD Ale mam nadzieje że nie zmieni się styl ich muzyki przez tą ślicznotkę !!

 11. Comment by machon — 07/06/2007 at 18:37

  ale ma starszna twarz ta pani

 12. Comment by q84_fH — 24/02/2008 at 13:08

  To już nie jest ten sam Nightwish bez Tarji. Co jak co, ale miała piękny, operowy głos, a Anette bliżej do Evanescence czy Within Temptation. Wolę starego Nighwish’a.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI - (uwaga!)

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.