* * *   indywidualni.org - moja autorska audycja. Zapraszam do słuchania!Padu-padu? Czas się przesiąść na jabbera!

Blogged by koras as Ciekawostki,Informacje,Życiowe rady — koras wt. 13 lis 2007 22:46 — English ver.

 Wielu bloggerów porusza aktualnie ten temat. Atmosfera sprzyja, bo żółte słoneczko powoli zachodzi. Codzienne padu-padu, brak stabilności serwerów GG. Dużą część wczorajszych wiadomości do sieci gg transport po prostu mi wypluł, bo serwer GG odmawiał ich przyjmowania. Sfrustrowała się moja cała część listy kontaktów pochodząca z Gadu-Gadu. Zewsząd otaczały mnie opisy „Walone GG!”; „Znowu nie działa!”; „Skandal!”. Pomimo wielkiej frustracji wszyscy przeprosili się do ukochanego przez większość Polaków komunikatora, gdy tylko sieć zaczęła normalnie działać. Nikt już się nie bulwersował… Na szczęście prawie nikt, a prawie robi wielką różnicę! Koleżanka Ada postanowiła… przejść na jabbera, zrobiła to, moi ziomkowie oporni na wszelkie udogodnienia komunikacyjne, tj. Macia i Sir Kępa również zadeklarowali używać jabbera. Może teraz twoja kolej? A może zrobisz to i namówisz kilku swoich znajomych? Naprawdę warto.

Jabber to otwarty, oparty na XML protokół komunikacji oraz powiadamiania o obecności w czasie rzeczywistym. Głównym jego zastosowaniem jest wymiana wiadomości w komunikatorach internetowych. Serwery Jabbera umożliwiają także komunikację z użytkownikami innych protokołów, jak Gadu-Gadu, Tlen.pl, ICQ czy MSN Messenger.

Zalety (w skrócie):

 • Długie opisy (podobno ktoś kiedyś ustawił 1 księgę Pana Tadeusza w opisie) – gg tego nie ma!
 • Więcej statusów – Chętny do rozmowy, Dostępny, Zaraz wracam, Nieobecny, Nie przeszkadzać, Niewidoczny, Rozłączony – gg tego nie ma!
 • Szyfrowanie SSL rozmów jest standardem – podobno trzeba się zabezpieczać^^ – gg tego nie ma!
 • JID – nie łatwiej zapamiętać romek@jabster.pl tudzież zenek@indywidualni.org niż numer GG?
 • Autoryzacja – już nikt nigdy nie będzie cię dręczył, pisał do ciebie jeśli nie chcesz, czytał twoich opisów, bo najpierw musisz mu pozwolić na to
 • Mnogość serwerów – padł ci serwer jabbera? Masz wyjątkowego pecha, ale poświęć dosłownie minutę, zarejestruj się na innym i już wszystko gra
 • Wiele klientów – wybierz komunikator jabbera jaki chcesz i na system operacyjny jaki chcesz. Nikt nie narzuca ci konkretnego programu do rozmowy z innymi.
 • Mnogość transportów – potrzebna ci możliwość do pisania z siecią Gadu-Gadu, Tlenem, bramka SMS albo prognoza pogody? Podepnij ją sobie z dowolnego serwera jabbera. Oczywiście jest o wiele więcej transportów niż tylko te kilka wymienionych.
 • Lista kontaktów zawsze pod ręką – logując się do serwera z dowolnego miejsca dostajesz najświeższą wersję swojej listy kontaktów. Jest ona na bieżąco aktualizowana z serwerem.
 • Powiadamianie o działaniu – po co pytać się kumpla „Żyjesz?”, „Czemu nie piszesz?”, skoro tekst „Pisze wiadomość…” pojawi się zawsze, gdy twój partner rozmowy zacznie klepać na klawiaturze

Zainteresowany? Przecież to jasne. To kliknij i przeczytaj dokładną instrukcję, jak bezboleśnie przejść na jabbera:) Pomóżcie poprawić jakość rozmów tekstowych na świecie!

2 komentarze

 1. Komentarz by Sosna — 15/11/2007 at 22:57

  Przez kilka ostatnich dni pół mojej klasy zastanawiało się, co sie dzieje z gadu. Jak dla mnie to zbyt często się wiesza. Chyba mnie przekonałeś. Wybiorę jabbera.

 2. Komentarz by beatek — 16/11/2007 at 16:06

  Jak ja się wczoraj zdenerwowałam, jak mi gg nie działało, to niemożliwe po prostu… Coś z tym trzeba zrobić

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© Copyright Koras 2006 - 2009. All rights reserved. Proudly powered by wordpress 6.2.4 - Theme Back in Black 2 by neuro