* * *   indywidualni.org - moja autorska audycja. Zapraszam do słuchania!OpenID – krok do przodu?

Blogged by koras as Blogosfera,Sprawy techniczne — koras wt. 5 lut 2008 10:42 — English ver.

 Dziś na swoim blogu w wprowadziłem na stałe możliwość komentowania i rejestrowania się z użyciem OpenID. Sądzę, że jest to duży krok naprzód, szczególnie jeśli chodzi o tego małego, niewiele znaczącego w blogosferze bloga. Problem sprzed pół roku został zażegnany, a zorientowałem się o tym dopiero wczoraj. Serwer przyzwoity, wtyczka do WordPress’a ukazała się całkiem w nowej, poprawionej wersji. Autor zapewniał, że żaden system antyspamowy nie będzie bez przyczyny pożerał komentarzy użytkowników zalogowanych dzięki OpenID. Cóż zmieni to w Waszym życiu czytelnicy? Wygoda komentowania! Apeluję! Niech każdy blogger wprowadzi u siebie oczekiwane OpenID, idąc za przykładem serwisu takiego jak na przykład blogger.com.

Jeden komentarz

  1. Komentarz by Maksymus007 — 17/02/2008 at 18:08

    Może dlatego, że nie każdy ma ochote umieszczać swoje dane na kolejnym serwerze o niewiadomej historii, niewiadomych zabezpieczeniach i niewiadomych adminach? Sam korzystam w WordPressa i zainteresowany byłem pluginem, ale jak dla mnie jest to zbyt niebezpieczne i bezsensowne, niech tylko jakis serwer OpenID sie sypnie i niech spammerzy przejma hasla,to zmieni się pogląd.
    I co mi da to openID? Ze bede klepal notabene to tyle samo tekstu (tylko nieco zawartośc sie zmieni), a kontrolowac czy czasem jakis przemily skrypt nie robi za proxy pomiedzy mna a serwerem OpenID nie mam czasu ani ochoty. Oto dlaczego nie używam i nie planuje. A jeśli ktoś lubi, nie ma sprawy, byleby klasyczna możliwość pozostała

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© Copyright Koras 2006 - 2009. All rights reserved. Proudly powered by wordpress 6.2.4 - Theme Back in Black 2 by neuro